Arama
« 0 216 606 39 79 » Nehir Danışmanlık - İnternet Şubesi Nehir Danışmanlık - Bayi Sistemi
Kredi Kartı Taksitlendirme Ana Sayfa
Kredi Kartı Taksitlendirme
Taksitli Nakit Avans

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı

Kredi kartı ülkemizde kullanılan en yaygın tüketici finansman araçlarının başında gelir. Kredi kartı ürün olarak birnakit kullanım ya da taksitlendirme aracıdır“. Bir başka deyişle cebinizde nakit para taşımadan nakit para taşımanın bütün avantajlarını sağlar, para harcamanıza ve taksitli harcama yapmanıza yardımcı olur.

Kredi Kartının Sunduğu İmkanlar

Tüketiciler sahip oldukları kredi kartları ile satış, nakit avans, taksitlendirerek satış, elektronik satış, telefon ve posta ile satış veya kredi kartları ile alış, nakit avans, taksitlendirerek alış, elektronik alış, telefon ve posta ile alış ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bütün pratikliğine, cazibesine ve kazandırdığı ekstra alım gücüne rağmen kredi kartı alternatif finansman ürünleri ile karşılaştırıldığında en pahalı üründür. Bu durumun altını çizerken ürüne ait maliyet unsurlarını sıralamak daha doğru olacaktır:

Günümüzde bankalar tarafından uygulanan kredi kartı faizlerine kanuni yaptırım olarak bir tavan sınır getirilmiştir. Kredi kartı faiz oranları bir yıllık tüketici kredisi faizlerinin iki katı veya daha üzerinde seyretmektedir.
 

Ürüne özel diğer maliyetler arasında kullanım sırasında alınan çeşitli ücretleri sayabiliriz. Bankaların uygulamaları ufak farklılıklar gösterebilir ancak, kredi kartı ürünün tabiatı gereği müşterilerine kart ücreti, üyelik ücreti, nakit avans ücreti, kart yenileme ücreti, taksitli alışveriş komisyonu, borç faizi gibi ücretler yansıtılabilir. Bu da zaten yüksek faizli bir ürün kullanırken ekstra maliyetler ile karşılaşmanıza sebep olur.

Nakit ve Taksitlendirme yolu ile  Kredi Kartı Kullanımı ve Kullanımından doğan Borcunun olumsuz etkileri ;

Kredi kartının günümüzde iyice yaygınlaşması, faiz gelirleriyle karlarını katlayan bankaları bir hayli  memnun ediyor. Kredi kartları nakit ya da taksitlendirme şeklinde harcama imkanı vererek günümüzün vazgeçilmez ödeme aracı haline gelmiştir.

Kredi kartı kullanımının gündelik hayatımızın içindeki yeri her geçen gün daha da artmaktadır, sadece ebeveynlere değil artık 18 yaşını doldurmamış tüketicilere de ebeveynlerin kartları üzerinden ek kart çıkarılarak kredi kartı ile taksitlendirme ya da nakit harcama imkanı verilmektedir.

Çeşitli nedenlerle biriken kredi kartı borçları kimi zaman içinden çıkılmaz hale gelmektedir, kimi zaman da insanların hayatına mâl olmuştur.

Bu durumda da tüketiciler, ya asgari tutarı ödemekte ki bu da yüksek faiz demektir, ya da bir kredi kartından nakit ya da taksitlendirme yaparak çekip diğerine yatırmaktadırlar. Her durumda tüketici yüksek faizlere katlanmak zorunda kalıyor.

Kredi kartı taksitlendirme işlemleri işte böylesi bir ihtiyaçtan doğmuştur.

Kredi Kartınız ‘a Taksitlendirme işlemi nasıl uygulanmaktadır ?


Biz veya bizim gibi firmalar ise kart borçlarınızı taksitlendirerek  ödenmesini kolaylaştırıp, faiz ödemenizi azaltarak, kart borcunuzun tamamen bitmesine yardımcı oluyoruz.

Kredi kartı borcu alanında danışmanlık hizmeti veren şirketimiz, taksitlendirme işlemlerini çok uygun işlem bedelleriyle yapmaktadır.

Sistem kart taksitlendirme ya da nakit harcamanızdan doğan kredi kartı borcunuzun tümünün ödenmesi üzerine kurulmuştur.

Öncelikle kredi kartı borcu sorgulanarak borç tutarı netleştirilmekte daha sonra da kredi kartı borcu tarafımızdan ödenerek taksitlendirme işlemleri başlamaktadır. Sizin kartınızla 12 ay taksitle alışveriş yaparak ve hatta bazen bankaların uygulamış oldukları taksit atlatma kampanyalarından da yararlanarak kredi kartı taksitlendirme işlemi tamamlanmaktadır.

Kredi kartı taksitlendirme işlemiyle ödenmekte güçlük çekilen borçlar 12 takside bölünmekte ve böylelikle yüksek kredi kartı borcu faiz yükünden  kurtulmaktadır. .Kredi kartı taksitlendirme işlemi yapılan tüketici de rahatlamakta asgari tutarının yarısından daha az bir tutarda olan taksitlerini daha kolay ödeyebilmektedir.


Bu haber 02.04.2012 17:57:58 tarihinde yazılmış ve 10063 kere okunmuştur.

Diğer Haberler

En Son Haberler
SİZİ ARAYALIM
İsminiz
Telefonunuz
0